Oto Ekspertiz

Dünya Standartlarında olan 4X4 makine parkurumuz ile detaylı ekspertiz raporu çıkartıyoruz. Almak istediğiniz aracı fren test, süspansiyon test, yanal kayma ve dyno metre, testlerine tabii tutuyoruz. Bu testlere tabii olan aracın sonrasında kaporta boya şanzıman motor ve şasenin durumunu kontrol ediyoruz. Ülkemizde değer kaybına sebep olan Kaporta – boya bölümünün ne durumda olduğunu bilmemek sonrasında ciddi maddi zararlara sebep PİLOT GARAGE-OTONOT Oto Ekspertiz ile kesenizde rahat,kafanızda.

Daha önceden orijinal boyası hasar görmüş ve yeniden boyanmış bir kaporta, aksamının araç satışında değer kaybına sebep olabileceğini biliyor muydunuz?
Örneğin tavanı fabrika boyası olmayıp sonradan boyanan bir aracın orijinal fabrika boyası ile arasında ciddi anlamda değer kaybı yaşanır. Maddi kayıplar bir yana frenlerinde problem olan bir araç fren esnasında sağa veya sola çekmeler yapabilir. 2.ci el olarak yeni aldığınız aracınızın frenlerinde olabilecek bir problem ile bir kazaya karışabilir can ve mal kaybına kendinizin dışında sebep olabilirsiniz. Yeni alacağınız aracın her şeyini bilmek size tedbir ve önlem aldıracaktır. Kötü bir sürpriz ile karşılaşmak kim ister ki? Fren test cihazımız ile aracın frenlerinin ne durumda olduğunu tespit ediyoruz.
Tabiri caizse araçların bel kemiği olan şaselerdeki 0,5mm’lik bir bozukluk bile aracın bütün yürür aksamını etkiler. Daha önceden işlem görmüş bir şase hiçbir zaman orijinal gibi olmaz. Aileniz ve sevdikleriniz ile bineceğiniz bir araçta şase büyük bir önem taşır. Trafik kazasında ortadan ikiye bölünmüş araçları görmüş ve duymuşsunuzdur. Aynı durumla karşılaşmamak için Pilot Garage-Otonot oto ekspertiz de lift üzerinde şase kontrolü yaptırabilir güvenle aracınıza binebilirsiniz.
Otomotiv sektöründe 17 yılı aşkın süredir tecrübesi bulunan Bandırma otomotiv olarak sektördeki boşluğu fark edip çalışmalara başlamış tecrübesi ve son teknoloji ithal makine parkuru ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Motoru yorgun uzun km’ler yapmış bir araç size masraf çıkartabilir. Maddi ve manevi sizi üzebilir.
Motorun o anki kondisyonunu 4×4 italyan dim sport dyno metre ile testini sağlıyoruz. Türkiye de bir ilk olan bu makine ile motorun kaç beygir güç ürettiğini görmemiz mümkün. Dyno metre üzerinde aracınız limitleri zorlar. Bu esnada aracın enjektör mili saniyelerini ve anlık yakıt tüketimini texa nanodiag cihazı sayesinde görmemiz mümkün.
2.Ci el araç piyasasında olabilecek hileler ve gizli kalan kusurlar sonrasında alıcının mağdur olmasına sebep oluyor. Oto ekspertiz alıcı ve satıcının arasında bir yüklenici bir firma görevi görüyor. Aracı satan kişide araç hakkında detaylı bilgiye sahip olmayabiliyor. Kendi sattığı araç hakkında detaylı bilgi vermek işine gelmeyebiliyor. Ticari çıkarları menfaatleri için maalesef en güvendiğinizden bile zarar görebiliyorsunuz. Zarar görmemeniz ve mağdur olmamanız için oto ekspertiz gereklidir.